TEST - Apache Hupahu Quruk CX

Takhle vypadá nejnovější celoodpružený elektrobike od české značky Apache…

Český výrobce jízdních kol Apache udělal v letošním roce opravdu hodně změn ve své nabídce. Mnoho modelových řad dostalo nové rámy, byly představeny nové modely, a dokonce i nové pohony. Kromě toho bylo několik modelových řad také přejmenováno a třeba takový celoodpružený elektrobike po krátké pauze znovu zařazen do nabídky.

Pro tento nový elektrofull tak platí, že je nejenom nově v nabídce značky, ale také na kompletně novém rámu, s novým názvem i odpružením a hned ve třech variantách.

Apache se přitom rozhodl, že půjde cestou zajímavého kompromisu, když použije robustní rám se semi integrovanou baterií v dolní rámové trubce propojenou s nejvyšším a nejvýkonnějším elektropohonem, který firma Bosch momentálně nabízí – Performance CX.

Celkový design rámu se nese v mírném „army“ stylu nejenom díky specifické zelené barvě, ale také novému logu, které obzvlášt vyniká na velké ploše hydroformované spodní rámové trubky. Hydroformingem je upravena také horní rámovka s typickým zpevňujícím trojúhelníkem u sedlovky. Samotná sedlová trubka je pak uprostřed výrazně prohnutá, aby byl dostatek místa pro zadní kolo.

Ve spodní části rámu je integrován samotný elektropohon, který je mírně natočen nahoru, aby bylo v jeho zadní části více místa pro čep zadní stavby. Ta je zde koncipována jako klasický čtyřčep s horním vahadlem svírajícím svisle situovaný tlumič.

Bike míří díky svému zdvihu a geometrii do kategorie trailbiků s vyššími zdvihy. Nečekejte od něj nějaké drsné enduro. 140 mm zdvihu na obou kolech bude kooperovat se stabilní koncepcí rámu s delším rozvorem, ale s poměrně strmým hlavovým úhem 68°, což z něj společně s tlustými plášti dělá univerzální lesotank schopný přejet i vyjet opravdu různě velké překážky.