TEST - Apache Hupahu X

Dnes se podíváme na jeden s českými kořeny…

Česká značka Apache si vybudovala za posledních několik let renomé výrobce, který umí nabídnout nejenom dostupné elekrobiky, ale také ebiky vybavené špičkovými pohony, za které si ale zákazník musí něco připlatit. Mezi zákazníky hledajícími elektrobike totiž přibývá těch, kteří jsou za kvalitní bike ochotni zaplatit i vyšší sumu, pokud za ni dostanou odpovídající značkové komponenty.

To se týká především samotných elektropohonů a adekvátních baterií. Novinka v nabídce značky Apache přichází s novým kompaktním rámem s plně integrovanou baterií a nejsilnějším pohonem Bosch Performance CX.

Design rámu je navržený pro plnou integraci baterie do spodní rámové trubky s tím, že se z něj baterie dá kdykoliv snadno vyndat díky spodnímu odklopnému krytu. Tento způsob umístění baterie v rámu navíc umožňuje umístit na spodní rámovku také košík na láhev.

Integrovaná je zde nejenom samotná baterie, ale také kompletní kabeléž a to jak ta elektrická, tak ta související s řazením a brzděním.

Design rámu je navržen ve znamení moderní jednoduchosti stejně tak jako barevné provedení s novým velkým logem Apache na spodní rámovce. Geometrie je sice z dnešního „progresivního“ pohledu poněkud klasická, nabízí kombinaci úhlů 70/73° s poměrně dlouhou zadní stavbou 490 mm, ale jelikož se od kola očekávají především cestovní výkony a jeho majitelé s ním zřejmě nebudou brázdit trailcentra, není to nijak zásadně omezující.

Devětadvacítková kola zde nabídnou dostatek komfortu na lesních cestách i rychlost a jistotu na cyklostezkách a přítomnost Bosch pohonu zase dává záruku kvality renomovaného výrobce elektropohonů.